Продавець РЕСУРС - ТЕХНО розвиває свій бізнес на Prom.ua 15 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
93 відгуків
РЕСУРС-ТЕХНО
Контакти
+380 (50) 503-47-61
Контактна особа
+380 (96) 599-73-12
Контактна особа
РЕСУРС - ТЕХНО
Сергій Іванович
м.Васильків,(Оріентір) вул.Комарова 66а, ресторан "Наш Крим"(колишній "Парадіз"), вул. Комарова 66а). Просимо про дату та час відвідування повідомити заздалегідь., Васильків, Україна
resurs-tehno.com.uasin1960@ukr.net+380505034761

Як побудувати дачний будиночок своїми руками.

Як побудувати дачний будиночок своїми руками.

Як побудувати дачний будиночок своїми руками?

Такий запит в пошукових системах інтернету звучить досить часто. Дійсно,чи можна побудувати дачний будиночок самому,без допомоги будівельників?

Щоб відповісти на це питання,потрібно реально оцінити свої сили,свій бюджет,наявність необхідного часу,терпіння і наполегливості.

Почати слід з ділянки,на якому буде стояти будинок.Ділянка повинна бути відносно рівним,без перепадів висоти,ям і куп. Його необхідно розчистити від зайвих дерев, кущів та іншої рослинності.

Друге,що варто зробити – визначитися який зробити фундамент. Про це,ми детально говорили в статті «Який фундамент краще». Слід врахувати,що навіть при виборі недорогого стовпчастого фундаменту, ще потрібно оплачувати доставку і розвантаження матеріалу для цього фундаменту. А якщо Ви будете заливати фундамент, то необхідно буде провести відповідні земельні роботи. Потрібно буде придбати матеріал для опалубки, арматури, пісок, цемент, щебінь, оплатити його доставку, врахувати витрати на електроенергію при роботі бетономішалки і бути готовим витратити чималу кількість часу на його заливку. При цьому ще потрібно чітко дотримуватися розміри і рівень фундаменту.

Ось орієнтовні розрахунки фундаменту на будиночок 6,0 м х 6,0 м з терасою 6,0 м х 2,5 м, складені на підставі багаторічного досвіду,за цінами 2017года:

Вид фундаменту

Вартість з доставкою

Витрачений час

Кількість помічників

Стовпчастий

3500-4000грн.

2-3дня

1-2

Смуговий

18000-20000грн

6-7днів

2-3

Стрічковий

24000-27000грн

7-8дней

2-3

Монолітна плита

45000-50000грн

12-14 днів

3-4

Слід зазначити, що крім планових витрат, як правило виникають незаплановані, пов'язані з розчищенням ділянки, відсутністю досвіду в придбанні матеріалу, віддаленість ділянки від постачальників і багато іншого. І ось нарешті, фундамент готовий.

Далі слід монтаж підстави.Необхідно правильно вибрати матеріал,обробити консервуючим засобом,правильно змонтувати.Тут на допомогу прийдуть численні статті з покроковими інструкціями. Варіантів безліч – анкерні з'єднання, цвяхові, пластини і т. д. Важливо правильно вибрати матеріал, якісно обробити і зробити надійну гідроізоляцію. Від цього залежить довговічність майбутнього дачного будиночка. Підстави Для будинку слід вибирати масивний брус, бажано довжиною 6,0 м, щоб було мінімум зшивок, при монтажі такого бруса без помічників не обійтися.

Наступним етапом буде монтаж каркаса стін з прорізами під двері і вікна. Для цього слід закупити брус необхідного перерізу,товщиною 100-150мм, обробити його вогнебіозахисні розчином,антисептиком. У будівельних супермаркетах матеріал зазвичай 3,0 м - 4,5 м, вартість пиломатеріалу 3500 - 3800 грн. за 1м/куб. Тому,купувати матеріал краще на перевірених виробництвах, щоб бути впевненим у якості, екологічної чистоти та заощадити значні кошти, оптова вартість у безпосередніх виробників 2200-2500грн.за 1м/куб. ,плюс доставка та розвантаження. Монтаж каркаса стін дачного будиночка займе досить багато часу і звичайно ж тут теж не обійтися без помічників. Інструкції по збірці каркаса, досить широко представлені у спеціальних статтях відповідних сайтів. Способи з'єднання елементів конструкцій можуть бути різними – цвяхи,самонарізи,пластини і т. д. В результаті,вийде приблизно така конструкція:

Коли конструкція каркасу буде готова,необхідно буде зробити зовнішню і внутрішню обробку,утеплення та гідроізоляція. У нашому випадку, для зовнішньої обробки використовується блокхаус, фальшбрус, або плита OSB.

Блокхаус має напівкруглу форму,він може бути різної товщини 30мм – 60мм з профілем для з'єднання:

Фальшбрус або обробна дошка має плоску поверхню, зі скосами по краях,товщина дошки,зазвичай 20мм – 40мм. Принципового розходження в цих матеріалах немає,в основному різниця тільки в зовнішньому вигляді.

Плита OSB може мати різну товщину 6мм – 20мм. Вона являє плиту з великої стружки, склееннной під пресом:

Приклади готових дачних будинків з зовнішньою обробкою з цих матеріалів можна побачити на нашому сайті в розділі «Дачні будиночки» або «Побутівки дачні».

Після зовнішньої обшивки каркаса, може монтуватися утеплювач. У продажу є декілька видів утеплювача. Найбільш дешевий – пінопласт або його модифікації – «пінополістирол» і т. п. Цей матеріал, поряд з преимушествами – хороша термоізоляція і невисока ціна має ряд серйозних недоліків. Горючість, висока токсичність при загорянні – з'явилися причиною не одного трагедії при пожежах, про що не раз згадувалося в ЗМІ. Крім того пінопласт і його похідні вельми привабливі для проживання гризунів і влаштування в ньому гнізд для розмноження.

Кращим варіантом утеплення,вважається мінеральна або базальтова(кам'яна) вата. Цей матеріал не горить, не гниє, його не люблять миші і щури. Є достатньо широкий вибір виробників з різними технічними характеристиками і відповідно вартістю. На підставі багаторічного досвіду,ми віддаємо перевагу мінеральну вату "IZOVER". З нашої точки зору, оптимальне співвідношення ціни та якості:

Втім, інші будівельні компанії можуть мати іншу думку.

Утеплювач щільно вкладається в конструкцію каркаса,важливо не залишати порожнечі. Товщина утеплювача в нашій кліматичній зоні достатня 100мм – 150мм для цілорічного проживання. За умови, що дачний будиночок передбачається використовувати тільки в літній час, достатньою товщиною може бути 50мм.

Далі монтується гідроізоляція. Зазвичай це плівка, типу «Гідробар'єр» і «Паробар'єр». Плівка армується синтетичною ниткою, що дає їй міцність.Плівка кріпиться до каркаса скобами за допомогою степлера. Після монтажу Стіна всередині набуває такий вигляд:

В якості матеріалу для внутрішньої обробки рекомендується використовувати дерев'яну вагонку або гіпсокартон. Можна використовувати й інші матеріали – плити OSB,панелі МДФ тощо, але при їх використанні, іноді виникають питання щодо їх екологічним властивостям. Оздоблення вагонкою вимагає певних знань і навичок і займає досить тривалий час. Ціна дерев'яної вагонки,в залежності від довжини,ширини і якості від 95грн. до 125грн. за 1м/кВ. Вартість роботи по монтажу 200-250грн стіни, 300-350грн. стеля. В труднодоступних місцях(мансарда,горище) дорожче.

Обробка внутрішньої стінки гіпсокартоном,обійдеться значно дешевше і монтаж її простіше. У продажу є звичайний(стіновий) гіпсокартон за ціною від 30грн. за 1м/кВ. Розміри аркуша 2,0 м х 1,2 м,товщина 12,5 мм,стельовий(більш тонкий – 9,5 мм) трохи дешевше, для приміщень з підвищеною вологістю вологостійкий гіпсокартон, він коштує від 46грн. за 1 м/кВ. При монтажі гіпсокартону в дачних будиночках, слід дотримуватися певну технологію – залишати термошви та ін. В наших дачних будинках можна монтувати гіпсокартон вже підготовлений каркас, без використання монтажного металевого профілю.

Вартість внутрішньої обробки плитами OSB приблизно відповідає вартості обробки дерев'яною вагонкою, але матеріал деяких виробників не завжди відповідає екологічним нормам. Ми у своїй роботі допускаємо використання OSB в місцях, де в подальшому буде проводиться додаткова обробка – лінолеум, ламінат, кахельна плитка та ін

У цій статті ми розглядаємо етапи будівництва одноповерхового дачного будиночка, а особливості будівництва другого поверху та мансарди, розглянемо в наступних статтях. Тому, завершувати статтю будемо конструкцією двосхилим даху. Вона складається з кроквяної конструкції - двох фронтонів, укосин, обрешітки , гідроізоляції і покрівлі. Крокви зшиваються у вигляді трикутника з дошки 150мм х 50мм, з вертикальними підсилювачами.

Потім вони збиваються дошками і зашиваються гідроізоляцією, на яку зверху монтується покрівля. Якісної і недорогої є покрівля з профнастилу оцинкованого або фарбованого, або металочерепиця. Фарбований профнастил та металочерепиця мають додаткове полімерне покриття різних кольорів і відповідно коштують дорожче. Купувати краще у безпосереднього виробника цільними по довжині даху листами, т. к. в магазинах,листи мають певні розміри. Ціни та якість у різних виробників відрізняються. Ми воліємо купувати метал виробництва Словаччини, Індії, України в хорошому співвідношенні ціна-якість. Середні ціни на оцинкований профнастил на осінь,зиму 2017р - 75грн. за 1 м/кВ. Металочерепиця та профнастил фарбований в середньому коштують від 120грн. за 1м/кВ.

Оцинкований профнастил

Профнастил фарбований

Металочерепиця

 

Висота даху мало відбивається на її функціональних якостях,відмінності швидше візуальні.Нижче можна побачити,як відрізняється дах 0,7 м від 1,5 м (висота коника)

А ось, приклад будиночка з дахом з оцинкованого профнастиля:

У цій статті ми відобразили основні моменти в будівництві каркасного дачного будиночка. Звичайно ж, є ще багато незачеплених тим, за веранда, террассам і мансард відносять. Як правильно вибрати вхідні та міжкімнатні двері, вікна і багато іншого. Все це, ми будемо відображати в своїх наступних статтях.

Який висновок можна зробити з усього вищевикладеного? Чи можна побудувати дачний будиночок своїми руками? Так,можна! Для цього, потрібно вивчити відповідну літературу, запастися терпінням, мати достатню кількість вільного часу і помічників, готових прийти на допомогу. Це буде дешевше, ніж замовити будинок у професіоналів? Однозначно відповісти важко. Якщо,купувати матеріали в будівельних супермаркетах і оплачувати доставку,виграти в грошах, швидше за все, не вийде. Якщо купувати за оптовими цінами у безпосередніх виробників, то можна заощадити досить непогано. Але, як правило, великі виробники не працюють з окремими покупцями і оптові ціни діють при великих об'ємах, закуповуваного матеріалу. Буде будівництво швидше, ніж у професіоналів – звичайно ж, ні. Наша компанія виготовляє дачні будиночки на своїй виробничій базі і вже готові будиночки, ми привозимо на ділянку замовника, де вони збираються. Збірка дачних будиночків займає у нас, в середньому 2дні. Влітку,нескладні й невеликі конструкції,ми збираємо за 1 день. Більш складні, з террассами, мансардами, внутрішньою обробкою, ми збираємо за 3-4дні. Поодинці, будівництво займе, як мінімум кілька місяців. Зате, це буде будинок, побудований своїми руками! У будь-якому випадку – вирішувати Вам.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner