Продавець РЕСУРС - ТЕХНО розвиває свій бізнес на Prom.ua 15 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
93 відгуків
РЕСУРС-ТЕХНО
Контакти
+380 (50) 503-47-61
Контактна особа
+380 (96) 599-73-12
Контактна особа
РЕСУРС - ТЕХНО
Сергій Іванович
м.Васильків,(Оріентір) вул.Комарова 66а, ресторан "Наш Крим"(колишній "Парадіз"), вул. Комарова 66а). Просимо про дату та час відвідування повідомити заздалегідь., Васильків, Україна
resurs-tehno.com.uasin1960@ukr.net+380505034761

Як утеплити дерев'яний дачний будиночок

Як утеплити дерев'яний дачний будиночок

Опалювати цілий дачний будинок в наш час - справа витратна. Щоб знизити щорічні витрати на електроенергію і газ далекоглядні власники додатково утеплюють конструкцію будинку, витратившись всього один раз. Копійка рубль береже, як говориться. Грамотно організоване комплексне утеплення дозволить ефективно утримувати тепло всередині приміщень і підтримувати комфортну температуру цілий рік. Про те, як правильно утеплити дачний будиночок всередині і зовні ми докладно розповімо в цій статті.

 

Чим утеплити будинок?

Найпоширенішими матеріалами для організації утеплення дачних будинків є мінеральна вата і пінопластові плити. Перший метод вдосконалення теплоізоляції цінують за високу ефективність, другий - за відносно низьку вартість.

Ми пропонуємо розглянути обидва варіанти докладніше.

 

Утеплення мінватою

Мінеральна ватаОтже, що таке мінеральна вата? Це будівельний матеріал для утеплення, продається у вигляді рулонів сплутаного волокна. Вона створюється шляхом розпилення струменя з шлакової маси (металургійних відходів) або маси гірських порід (граніту, базальту, порфіриту) під високим тиском.

Найбільш довговічною і ефективною вважається мінвата, зроблена з розплавлених гірських порід. Мало того, серед професійних будівельників такий матеріал цінується як самий відповідний для утеплення дачного будинку зовні і зсередини. Вони відзначають наступні переваги мінвати:

  • стійкість до високих температур (до 1000 градусів за Цельсієм);
  • негорючість;
  • стійкість до впливу агресивних хімікатів;
  • ефективні звукоізоляційні властивості за рахунок волокнистої структури;
  • з минватными плитами відносно легко працювати.

У той же час, значним мінусом застосування мінеральної вати (в першу чергу, з шлаків) для утеплення стін дачного будиночка є її здатність забезпечувати вільну циркуляцію водяної пари. Вона вбирає в себе конденсат і втрачає свої теплоізоляційні властивості. Але це не вирок! Це означає лише те, що при монтажі мінвати необхідно дотримуватися певної технології і використовувати гідро - і пароизоляторы (мембранну плівку).

 

Утеплення пінопластовими блоками

Пінопласт - універсальний матеріал, що виготовляється шляхом спінювання полістирольних гранул. З різким підвищенням вартості газового та електрообігріву мешканці як приватного сектору, так і багатоквартирних будинків масово почали утеплювати житло цим матеріалом. Такий ажіотаж зрозумілий: пінопласт використовується для теплоізоляції вже досить давно і коштує відносно недорого. Для додаткового зовнішнього утеплення він годиться. Однак, що на рахунок дерев'яних конструкцій: як утеплити літній дачний будиночок пінопластом і чи є в цьому сенс?

Давайте розглянемо всі плюси і мінуси. Плюси:

  • відносно невисока вартість;
  • мала вага;
  • на відміну від мінеральної вати, не втрачає своїх властивостей;
  • не схильний до гниття;
  • має високу міцність на розтяг і стиск;
  • простий у використанні.

Мінусами можна вважати нестійкість до дуже високих температур (робоча температура до 80 градусів за Цельсієм), схильність до руйнування під впливом органічних розчинників і більш низьку звукоізоляцію, в порівнянні з мінватою. Однак, головним мінусом, який робить пінопласт не самим вдалим вибором для утеплення дерев'яних будиночків - це низька паропроникність.

В силу того, що пінопласт рідко використовується для утеплення стін дачного будинку, ми розглянемо план споруди теплоізоляційного шару із мінеральної вати. Хоча, за великим рахунком, такий метод утеплення застосуємо для всіх утеплювачів.

 

Зовнішня обробка будинку

Найпопулярніший варіант-утеплення будинку - зовнішній. Ми розглянемо схему теплоізоляції на етапі будівництва дачної конструкції. Отже, як утеплити дачний будиночок зовні: технологія.

Теплоізоляційний шар поміщається в каркас дерев'яного будинку і покривається супердифузійної мембраною. Це вітрозахисна плівка, яка потрібна для захисту конструкції від природного негативного впливу і запобігає гниттю дерева з-за скупчення конденсату на його стінках.

Після, необхідно зафіксувати теплоізоляційний шар спеціальними шпонками, які називають "грибками".

На завершення, конструкція стіни общивается декоративним оздоблювальними матеріалом.

Що стосується того, як утеплити дачний будиночок з бруса, тут існує додатковий метод утеплення: законопачування зазорів між брусами. Для цього використовують різні волокнисті матеріали: джут, клоччя, льноватин і т. д. елементи утеплювача поміщають в щілини між брусами за допомогою вузького шпателя або спеціального інструменту.

 

Як утеплити будинок зсередини

Інше питання - як утеплити дачний будиночок зсередини, потрібно утеплювати стіни, підлога і стеля?

Зсередини стіни утеплюються рівно за тим же принципом, що і зовні. Проте, варто враховувати, що укладання теплоізоляційного шару з внутрішньої частини конструкції стіни призводить до втрат квадратних метрів приміщення. З цієї причини, в переважній більшості випадків застосовується зовнішній варіант розміщення утеплювача, після чого проводиться внутрішня обробка дачного будинку і зовнішня облицювання сайдингом або іншим матеріалом.

Утеплення підлоги відбувається за наступним планом:

  • монтаж лагів або заміна старих лагів новими;
  • настил гідроізоляційної плівки. Стежте, щоб її краї доходили до середини лад;
  • укладання теплоізоляційного матеріалу в два шари з деяким зміщенням;
  • повторний настил гідроізоляційної плівки. Її краю загинають між утеплювачем і лагами.

 

Оптимальна товщина шару теплоізоляції

Для відповіді на це питання краще звернути увагу на досвід професіоналів. Так, для спорудження своїх дачних будинків компанія "Ресурс-Техно" використовує утеплювач з мінеральної вати. Стандартна товщина шару для літніх дачних будинків 50 мм. Для цілорічного проживання – 100-150 мм За відгуками замовників, теплоізоляція товщиною 100мм зберігає тепло, навіть при температурі – 30 ° С взимку.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner