Продавець РЕСУРС - ТЕХНО розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
93 відгуків
РЕСУРС-ТЕХНО
Контакти
+380 (50) 503-47-61
+380 (96) 599-73-12
РЕСУРС - ТЕХНО
Сергей Иванович
г.Васильков, ул.Полевая 61 (Поиск по навигатору: г.Васильков, ресторан "Парадиз", ул. Комарова 66А). Просим о дате и времени посещения сообщить заранее., Київ, Україна
resurs-tehno.com.uasin1960@ukr.net+380505034761

Як спланувати ділянку під будівництво дачного будиночка

Як спланувати ділянку під будівництво дачного будиночка

Розглянемо особливості планування для різних типів ділянок, познайомимося з основами зонування і дізнаємося як побудувати дачу вашої мрії.

 

Підготовка до планування дачної ділянки

Перш, ніж приступати до планування дачної ділянки, необхідно зібрати якомога більше інформації про територію, на якій належить проводити будівельні роботи. Які питання потрібно вивчити:

  • рельєф місцевості;

  • рівень грунтових вод;

  • дані про ґрунті;

  • визначення сонячної сторони і освітленості ділянки;

  • дія вітрів на вашу ділянку.

Краще всього довірити дослідження цих питань експертам і отримати консультацію щодо того, як спланувати дачну ділянку саме на такій місцевості.

Чому це так важливо?

Місцевість може бути ідеально рівною, горбистій і розміщуватися на височини. Рельєф в даному випадку визначає особливість будови та принцип зонування вашої ділянки. Крім того, до початку будівельних робіт рельєф місцевості можна скорегувати. Приміром, вирівняти ділянку або створити штучний ставок.

Визначення рівня ґрунтових вод дозволить грамотно спланувати будівництво будинку, прибудинкових будівель, дренажної системи і розміщення саду.

Вивчення грунту допоможе визначити особливості будівництва на ділянці і визначитися з розміщенням саду, городу та інших "зелених" зон.

Визначення сонячних та затінених ділянок - дуже важливий етап підготовки до планування та зонування майбутнього ділянки. Так, наприклад, дитячий майданчик або місце для відпочинку краще будувати в затемненому місці. А світлолюбні культури треба вирощувати, відповідно, на відкритому сонячному ділянці.

При плануванні ділянки та будинку варто звернути увагу на напрямок вітру. Наприклад, дерев'яний будиночок для дачі може частково захистити двір від поривів вітру.

 

Зонування дачної ділянки

Після підготовчого етапу, можна приступати безпосередньо до планування. Почати слід з розбивки ділянки на зони. Основні зони такі:

  • Будинок;

  • Зона для відпочинку.

  • Місце для господарських споруд;

  • Сад і город.

Це базові зони, що зустрічаються у більшості дачників. Варіанти їх розміщення можуть бути різними: тут все залежить виключно від вашої фантазії і можливостей території. У різних типів ділянок, до речі, вони свої. Розглянемо особливості зонування простору на ділянках різних типів.

 

Простіше всього планувати будівництво на стандартному ділянці прямокутної або квадратної форми. Тут є лише кілька правил: будинок краще розмістити на північній частині ділянки, а сад-город на південній.

Більш складне питання: як спланувати вузький дачну ділянку так, щоб гармонійно розмістити на ньому всі потрібні зони. В даному випадку краще використовувати різні розділювачі простору і елементи, які пов'язують зони разом: паркани, огорожі, групи чагарників і дерев, доріжки і т. д. Важливо, щоб ці елементи розміщувалися поперек ділянки, а не по периметру, звужуючи простір ще більше.

Ділянка у формі букви "Г". Перевага такої території - наявність зони, прихованої від очей. Як зони відпочинку, вона подарує вам гармонію і затишок. Крім того, її можна відвести під господарську зону. Таким чином, ви максимально раціонально використовуєте кожен куточок території, приховавши неестетичні елементи з виду.

 

Де розмістити дачний будиночок

Безпосередня планування дачної ділянки починається з розташування будинку.

Найпростіше сказати, що будинок стоїть будувати там, де вам зручно. Однак, є ряд рекомендацій, дотримання якого допоможе вам у прийнятті рішення і дозволить правильно розробити план всього ділянки. Ось деякі з них:

  • Якщо на вашій ділянці буде сад або город, то краще будувати будинок на північній стороні. Так тінь від будинку не завадить вирощування культур;

  • Розташування будинку має бути зручним для під'їзду і підходу з усіх сторін;

  • Якщо на ділянці є височина - будинок варто розташувати саме на ній;

  • Если ваш участок расположен вплотную к соседним, стоит помнить, что по нормам пожарной безопасности расстояние между домами соседей должно быть от 6 до 15 метров;

  • Если ваш участок находится на “красной линии”, дом должен находится не менее, чем в 5 метрах от дороги;

  • Окна спален лучше располагать между восточной и южной сторонами.

 

Как выделить место для хозпостроек

Для размещения различных вспомогательных построек существуют свои рекомендации. 

Так, гараж лучше размещать на границе участка, примыкающей к дороге. Это удобнее и экономит место в глубине двора. Идеальный вариант - строить гараж вплотную к дому.

Дачные хозяйственные постройки: сарай или, например, дачная бытовка из бруса, строятся, как правило, ближе к огороду. Если предполагается наличие места для сбора отходов, то по санитарным нормам оно должно находиться на расстоянии 15-20 метров от дома.

Баня і літній душ мають стояти в 5-8 метрів від житлового будинку. Теплиці розміщуються на відкритому сонячному ділянці. Споруди для відпочинку краще розміщувати у відокремлених, прихованих від очей місцях.

 

Будівництво будиночка і ділянки

Спроектувати дачну ділянку своєї мрії - це лише півсправи. Пора приступати безпосередньо до будівництва. Цю роботу краще довірити професіоналам. Комплексний підхід до проведення будівельних робіт забезпечить потрібний результат при мінімальних витратах часу, нервів і коштів.

Так, компанія "Ресурс-Техно" не просто проектує і будує дачні будинки та вагончики. Ми беремо на себе всі супутні питання:

  • допомога у виборі потрібного архітектурного рішення;

  • ознайомлення клієнта з етапами будівництва;

  • формування бюджету щодо побажань клієнта;

  • складання договору;

  • безпосереднє будівництво командою професійних робітників;

  • Власна виробнича база;

  • подальша доробка будівель за вашим бажанням;

  • допомога з оформленням потрібних документів.

Ми бажаємо вам удачі в плануванні ділянки вашої мрії! А побудувати - ми допоможемо!

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner