Багато років дача вважалася воістину економним варіантом для житла. Сучасна економічна ситуація в країні перетворило заміську будівництво в предмет розкоші. Деякі шукають найдешевший варіант будівництва дачного будиночка упускаючи при цьому технологічні процеси. Це хибний шлях, оскільки він призведе до швидкого руйнування, виходу з ладу тих чи інших систем. У підсумку ремонт вийде дорожче, ніж спланований спочатку бюджет. Тому ми пропонуємо дізнатися або згадати тонкощі будівництва, вибору матеріалів для дачного будиночка з мансардою, в якому комфортно було б знаходити і влітку, і взимку.
Комфорт, затишок, а також повна безпека неможливі без вибору якісних матеріалів. Технологічність – запорука успішного будівництва. Якщо ви не впевнені у власних силах, то краще довірити виконання робіт професіоналам. Можна купити готовий будинок у компанії «Ресурс-Техно» і встановити його на ділянці. А для тих, хто зважився на самостійне зведення, ми підготували статтю-шпаргалку.
Яким повинен бути ваш майбутній будинок? Якщо ви ще не продумали всі деталі, спробуйте для себе відповісти на ряд питань:
Що для вас є показником затишку.
Який розмір будови необхідний.
Повинне бути місце для приготування їжі.
Необхідний санвузол всередині будинку.
Чи ви Будете приїжджати в холодну пору року.
Якщо меблі для невеликого дачного будиночка можна змінити або додати в будь-який зручний момент, то будівельні тонкощі не вийде змінити за першим бажанням. Тому саме візуалізація допоможе уявити майбутнє будова в дрібних деталях, щоб потім не кусати лікті від досади. Сучасна електроніка та розвиток автоматизованих систем може позбавити людину від будь-яких побутових проблем. Але якщо мета дізнатися, як побудувати недорогий дачний будиночок, то доведеться обійтися своїми силами.
Для того, щоб максимально здешевити будівництво, але при цьому не втратити в якості необхідно починати з детального проектування. Типове будову не завжди погана ідея. Так, воно не буде ефектно виділятися на тлі прилеглих будинків, зате буде бюджетним, лаконічним і функціональним. Для того, щоб отримати проектну документацію не обов'язково замовляти разом з нею будівництво самого будинку. Багато фірм готові допомогти з кресленнями, а деякі навіть можуть подарувати такий план. До того ж, інформація про те, як побудувати простий дачний будиночок несекретна і її можна знайти на просторах інтернету.
Однак, якщо типове будівля не задовольняє запитам і потребам, завжди можна звернутися до фахівців. Вони допоможуть створити саме такий будинок, який був би зручний вас – з правильним розташуванням і метражем кімнат, верандою, балконом і будь-якими іншими елементами.
Ще одним кроком у проектуванні є вибір місця для будівництва та площі робіт. Гнатися за значними площами не варто, адже ми будуємо дачний будиночок, а не місце постійного проживання. Відштовхувати необхідно від самого необхідного:
планування житлових кімнат;
кухні;
коридору;
санвузли (за бажанням);
невеликий комори або господарського приміщення.
Повірте, все це може вміститися навіть на 40 квадратних метрах. Це приблизні розміри двокімнатної квартири, якої буде достатньо для сім'ї навіть з чотирьох осіб. Хочете більше – будь ласка, але врахуйте, що із збільшенням площі будуть рости і витрати.
Не забудьте, що будь-який індивідуальний проект потребує затвердження у відповідних інстанціях. Це, в першу чергу, ваша ж безпека і спокійний сон вночі.
Щоб зрозуміти реальну вартість будівлі дачного будиночка, важливо визначитися з матеріалами для його зведення. Саме на них піде 40-60% бюджету. З чого вибираємо:
Брус або клеєне дерево. Сучасні технології дозволяють повернутися до класичного будівництва приватних будинків. Така техніка широко відома, але в нинішній час обійдеться дорого. Деревина – екологічно чистий матеріал. Проте в нашій країні гостро стоїть питання з вирубкою лісів, тому закупівля такого матеріалу за гарною ціною – міф.
Цегла або шлакоблок. Такі матеріали мають безліч переваг. Вони чудово утримують тепло, слабо нагріваються на сонці, не тріскаються та не пропускають вологу. Але до вартості матеріалів доведеться додати суму, витрачену на оздоблювальні роботи.
Каркасне будівництво. Для цього використовуються СІП-панелі, які проявили себе як досить економний варіант.
Після того як ви визначитеся з чого побудувати дачний будиночок, слід продумати варіанти фундаменту. Однак, щоб зробити правильні розрахунки, важливо врахувати не тільки матеріал стін, але і вага даху, обшивки і інших елементів, які можуть вплинути на масу будинку.
Ми б не радили економити на фундаменті, оскільки помилка або максимальне здешевлення робіт можуть привести до руйнування нового будинку. Для вибору типу фундаменту слід вивчити тип ґрунту на території. Популярний варіант – стрічковий фундамент, не завжди підходить для конкретної території. Часто додатково потрібні зміцнюють палі, а це плюс до витрат.
Самий бюджетний варіант, як зробити дачний будиночок – розраховувати на власні сили і вміння. Однак, на ціну будівництва можуть вплинути зовнішні фактори:
Неправильно выбранный участок. Если территория уже есть, то придется работать в уже установленных условиях. Но если идет процесс выбора, то лучше ориентироваться на тип почвы, ровность рельефа, небольшую удаленность от города. Ведь строительные материалы придется завозить грузовыми автомобилями, которые оплачиваются за часы работы.
Коммуникации – наличие или отсутствие проведенного газопровода, электричества, канализации.
Если интересует вопрос, как построить дачный домик относительно территории, то ответ однозначен – подальше от соседских глаз. Чтобы чувствовать себя уютно и комфортно, выбирайте отдаленные места, желательно на небольшой возвышенности. Окна лучше планировать на солнечную сторону, а вот на дорогу их возводить лучше по минимуму.
Обустройство будет включать в себя:
электроэнергию – будет ли это центральная разводка или использование солнечных батарей;
канализацию – смывную или по типу выгребной ямы;
обеспечение водой – центральное или использование накопительных баков;
створення зони для приготування їжі;
продумування системи обігріву.