Відомий факт, що дерев'яного будиночка дачного потрібна зовнішня обробка. Крім естетичної привабливості, оздоблювальні матеріали додають захисних властивостей будовою. Від чого варто берегти будинок? Так від усього – вологи, прямих сонячних променів, представників фауни, які так і норовлять оселитися між дошками і там влаштувати пікнік. Фахівці компанії https://resurs-tehno.com.ua/ радять не зволікати з оздоблювальними роботами і провести їх відразу після зведення будинку.
Для будівель з бруса і колод використовується різноманітність оздоблювальних матеріалів, які відрізняються між собою не тільки зовнішнім виглядом, але і захисними функціями. Однак, кожен із способів отримав відгук в тій чи іншій середовищі і знайшов своїх користувачів серед будівельників і дачників. Про те, чим краще пофарбувати дачний будиночок і як це правильно зробити, розповімо в нашій статті.
Крім фарби, до найбільш популярних видів обробки відносять:
сайдинг;
блокхаус;
цегла;
керамограніт.
Серед критеріїв, які ми вибрали для оцінки ефективності обробки для одноповерхового або двоповерхового дачного будиночка можна виділити декоративні властивості, простоту монтажу або нанесення, вартість, довговічність, ступінь приховування недоліків, стійкість до зовнішніх впливів і механічних пошкоджень.
Аналізуючи декоративні властивості, можна відзначити, що саме фарбування буде зберігати естетичну особливість деревини. На відміну від фарби цегла або сайдинг повністю закриє основу. Корелюючи цей показник з витратами, то можна зробити висновок, що ідея фарбування дачного будиночка сама бюджетна. До того ж, фарбування займає перше місце за простотою нанесення. Інші варіанти вимагають не тільки професійного інструменту, але і навичок роботи з ними.
Если говорить о недостатках покраски, то ее долговечность будет ниже, чем, к примеру, у керамогранита. В среднем краска будет выглядеть привлекательно на протяжении 8 лет, а потом потребуется ее повторное нанесение. Также, состав не способен скрывать недостатки древесной породы, защитить от разрушения.
Для дополнительной защиты дерево покрывается специальными составами, делающими его менее подверженным воспламенению.
Делая выбор в пользу окрашивания, следует решить, какой краской покрасить дачный домик снаружи. Выбор зависит от:
матеріалу будинку – це брус, колода, вагонка або ДСП;
кліматичної зони, в якій стоїть будівля;
наявність і типу колишньої обробки;
вашого бюджету.
Всі фасадні фарби відрізняються між собою фірмою-виробником, ціновою політикою і, найголовніше, складу плівкоутворюючих компонентів. Виділяють:
Матеріали з антисептичними властивостями.
Акрилові фарби.
Алкідні склади.
Масляні фарби.
Антисептики застосовуються для фарбування дачного будиночка зовні, побудованого з цінних та дорогих порід. Склад створює на фасаді тонку захисну плівку, яка одночасно буде підкреслювати природний рельєф і текстуру. Такий матеріал хороший тим, що швидко проникає у глибину і практично моментально висихає. Однак наносити антисептик можна лише на фасад, який не був пофарбований раніше.
Если интересует, чем покрасить деревянный дачный домик по последнему веянию моды, то стоит остановить выбор на акриле. Их производят в форме эмульсий, дисперсий. В состав баночки могут входить каучуки, а также разнообразные антисептики. Классический состав продается белым – прозрачным или полупрозрачным. Дополнительно следует покупать цветной пигмент, который окрасит основу в желаемый оттенок. Считается, что оба компонента должны быть куплены у одного производителя, чтобы краска не покрывалась пузырями после нанесения, не выгорала и не теряла цвет.
Алкиды – динозаври в лакофарбовому світі. Вони універсальні, довговічні, мають невисоку собівартість. Ними можна прикрасити будь-який тип дерева, в тому числі і поліроване. Масляні фарби, створені на основі оліфи – головні конкуренти алкід. Однак багато хто відмовляється від їх застосування із-за тривалості висихання.