Незважаючи на те, що технології будівництва розвиваються з кожним днем, а також регулярно впроваджуються нові інноваційні матеріали, дерево не втрачає своїх позицій при зведенні приватних будинків і дач. Звертаючись до статистики, можна помітити, що відсоток дерев'яних дачних будиночків становить чверть всіх сучасних забудов.
При такій популярність неможливо не відзначити і зростання попиту на зовнішнє облицювання. Для чого вона необхідна і які матеріали використовуються найчастіше – розповімо у статті.
Історично склалося, що на території України масово зводилися дерев'яні споруди і показували задовільні експлуатаційні властивості. На сьогоднішній день з дерева будують в основному невеликі дачні будиночки, які потребують зовнішній обробці. Вона необхідна для таких цілей:
Захист стін від несприятливих погодних умов опадів, сильних вітрів, перепаду температури навколишнього середовища.
Створення теплоізоляції і підвищення гідроізоляції будови. І чим нижче у облицювального матеріалу показники теплопровідності, чим краще.
Захист стін від будь-яких механічних пошкоджень, відколів і тріщин.
Додаткова шумоізоляція.
Захист деревини від появи цвілі, грибків, в результаті яких може початися гниття.
Декорування фасаду. Завдяки додатковій обробці, можна надати будівлі додаткового архітектурної вишуканості. Важливо врахувати, що матеріал для обшивки повинен добре переносити вплив ультрафіолетових променів і не втрачати колір після одного сезону.
Забезпечення пожежної безпеки.
Ще однією важливою вимогою до зовнішньої обробки дачного будиночка є простота монтажу і застосування мінімуму інструментів. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що облицювальні роботи необхідні захисту і естетичного зовнішнього вигляду. Однак різноманітність матеріалів в деяких випадках можуть призвести до складного вибору, між зовнішньою красою і надійністю, який доведеться зробити власникові будинку.
Варто звернути увагу на те, що навіть якщо зовнішня обшивка дачного будиночка захищає від опадів та сонця, то це не гарантує, що вона також добре справляється зі звукоізоляцією приміщення. На етапі будівництва може здатися, що це зовсім поганий варіант, але перша ніч, проведена в новому будинку, змінить думку. Тому важливо додавати шари утеплювача, наприклад, мінеральної вати, між зовнішньою обробкою дачного будиночка і безпосередньо самими стінами. Пустоти повинні бути заповненими. Виняток становлять сендвіч-панелі, в яких виробник вже додав ізолюючий шар.
Коли мова заходить про облицюванні будинку, власників цікавить ціна питання, естетика проведених робіт та їх ефективність. Однак ці три параметри найчастіше лежать у різних площинах – для того, щоб зробити якісно і красиво знадобляться кошти, а якщо обшити дачний будиночок чим попало, то буде негарно і малоефективно.
Всі облицювальні матеріали, умовно можна розділити на три групи:
камінь;
дерево;
пластик.
Кожен з них має свої переваги і недоліки, які необхідно знати і врахувати перед початком робіт.
Вагонка. Такий термін з'явився ще у часи СРСР, коли вагони було прийнято обшивати дерев'яними листами, виготовленими суворий по ГОСТу. На сьогоднішній день такий матеріал являє собою дошку з натуральної деревини. Якщо цікавить питання, ніж обшити дерев'яний дачний будиночок, то вагонка – ідеальний матеріал, оскільки будова виходить екологічно безпечним і, по суті, повністю з дерева.
Переваги і недоліки:
+ легкість;
+ натуральність;
+ відсутність конденсату між обшивкою і стінами;
+ теплозахист і шумопоглинання;
+ можливість фарбування;
- горючість;
- можливі природні дефекти;
- схильність до поїдання комахами.
Цегла, камінь, плитка. Вирішуючи, ніж обшити дачний будиночок зовні, варто звернути увагу на дані матеріали. Вони перетворять простеньку будівлю в справжній замок. Завдяки кам'яній кладці можна виправити огріхи, підкоригувати нерівності фасаду, а також підвищить міцність будівлі.
Переваги і недоліки:
+ доступність;
+ низьке водопоглинання;
+ стійкість до перепадів температур;
+ тривалий термін експлуатації;
- велику вагу на фундамент.
Крім перерахованих вище матеріалів, «Ресурс-Техно» може втілити в життя обшивку стін сайдингом, керамогранітом, клінкером. До того ж, не слід забувати, що підвищити експлуатаційні властивості, нехай навіть ненадовго, можна за допомогою фарбування спеціальної фасадною фарбою.