Дача – це не тільки ділянку, на якій є сад і город. Це і наявність невеликих дачних будиночків, призначених для проживання, як в літній, так і зимовий період. До такого будовою зазвичай не висуваються особливі вимоги. Більшість хоче отримати функціональний будинок, який обійдеться недорого, але при цьому простоїть не один рік. Тому, бажаючи заощадити, замовників цікавить питання – навіщо необхідний проект невеликих дачних будиночків, якщо можна відразу приступити до роботи.
Проектування – невід'ємна частина будівництва. Це комплексна робота, яка включає в себе архітектурну частину, дизайнерський підхід і, найголовніше, докладний опис майбутніх робіт. На папері розписані всі етапи будівництва, починаючи із закладки фундаменту й закінчуючи інженерними системами: комунікаціями, електричними мережами, каналізацією, опаленням і так далі. По своїй суті, проекти одноповерхових дачних будиночків у Києві представляють собою алгоритми і керівництво до практичної діяльності. Складання попередньої документації дозволить уникнути класичних помилок:
З чого складається проект:
На практиці, проекти невеликих дачних будиночків часто роблять без інженерної частини. Це пов'язано з маленькими площами, мінімумом комунікацій порівняно з фундаментальними будинками. Приміром, якщо дача не відвідується в зимовий період, нерозумно включати у вартість систему опалення.
Робота з клієнтом ведеться в двох напрямках – складання проектів «з нуля» або внесення змін в існуючу документацію. Перший спосіб – дорогий. Тому проекти самих маленьких дачних будиночків здійснюються за принципом додавання або видалення необхідних об'єктів. За основу береться стандартний шаблон, а далі під час особистої зустрічі з замовником, обговорюються нюанси: розворот будинку, кількість і розташування вікон, дверей, внутрішнє планування.
До моменту початку будівельних робіт, проект одноповерхового дачного будиночка повинен бути на руках у власника ділянки. Він включає в себе:
Маючи документ, не доведеться усно пояснювати свої побажання. Достатньо передати проект в руки професіоналів. До того ж, це додатковий важіль фінансового контролю. Спираючись на проект маленького дачного будиночка простіше здійснювати закупівлю і стежити за витратою будівельних матеріалів.
Можна будувати без проекту? Можна, але результат може розчарувати. Професійне проектування дозволяє: