Продавець РЕСУРС - ТЕХНО розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
103 відгуків
РЕСУРС-ТЕХНО
Графік роботи
 • Понеділок
  09:0019:00
 • Вівторок
  09:0019:00
 • Середа
  09:0019:00
 • Четвер
  09:0019:00
 • Пʼятниця
  09:0019:00
 • Субота
  09:0015:00
 • Неділя
  10:0013:00
Контакти
+380505034761
+380965997312
РЕСУРС - ТЕХНО
Сергей Иванович
УкраїнаКиївулица Вискозная 32, г.Васильков, ул.Полевая 61 (Поиск по навигатору: г.Васильков, ресторан "Парадиз", ул. Комарова 66А). Просим о дате и времени посещения сообщить заранее.
resurs-tehno.com.uasin1960@ukr.net+380505034761

Чи потрібно реєструвати дачний будиночок в Україні

Чи потрібно реєструвати дачний будиночок в Україні

В яких випадках потрібно реєструвати дачний будиночок на земельній ділянці, а в яких можна обійтися без оформлення нових будівель.

Купуючи земельну ділянку або територію з будь-якою спорудою, більшість жителів України цікавить, чи потрібно реєструвати літній дачний будиночок на садовій ділянці, як це зробити і що загрожує, якщо не провести цю процедуру.

Відразу варто сказати про те, що реєстрація вкрай необхідна тільки в тому випадку, якщо ви плануєте в майбутньому продавати ділянку разом із будинком. Якщо будівля не буде узаконено, то, по суті, ви будете просто продавати землю, без урахування вартості будинку на ній. Але якщо дачний будиночок з дерева буде узаконено, то до вартості ділянки можна сміливо додавати ціну будови. Чим капитальнее споруда, тим актуальніше стає питання про реєстрацію.

Отримання будівельного паспорта

Для того, щоб будинок був зданий в експлуатацію за всіма правилами, необхідно довести, що він повністю придатний і безпечний для житла, а також не шкодить навколишньому середовищу. Це стосується не тільки фундаментальних будівель, але і побутівок дачних, які власник також би хотів вкласти в ціну землі.

З деякого часу законодавство України дозволило будувати будинки за власними проектами, а державна інспекція дозволяє приступити до робіт без додаткової експертизи. Однак, на момент введення в експлуатацію, все-таки доведеться перевірити, чи відповідає будова екологічним вимогам.

Якщо говорити про будиночках, які виробляє resurs-tehno.com.ua, то їм, на відміну від багатоповерхівок, достатньо буде отримання будівельного паспорта. Такий документ регламентує розміщення на ділянці таких об'єктів, як:

 • дачні будинки заввишки не більше 2 поверхів;

 • господарські будівлі;

 • гаражі;

 • захисні споруди;

 • елементи благоустрою.

Для того, щоб дізнатися всі тонкощі і отримати відповідь на питання чи потрібно реєструвати літній дачний будиночок саме на вашій ділянці, слід звернутися в органи місцевої влади. Земля в межах міста знаходиться під юрисдикцією державної комісії, а ось заміські ділянки зажадають додаткового рішення садівничий або дачних товариств.

Не існує єдиного і універсального відповіді на питання, чи потрібно реєструвати дачний будиночок, оскільки це особиста ініціатива і усвідомлений вибір. Наше завдання показати, які переваги ви зможете володіти, якщо провести таку процедуру на законних підставах. А саме:

 • замовлення будівельного проекту без містобудівних обмежень;

 • розробка проекту з ініціативи забудовника.

Доведеться зібрати пакет документів, в які входять:

 1. Заяву, написану на типовому бланку.

 2. Завірені у нотаріуса копії документів, що підтверджують володіння земельною ділянкою.

 3. Ескізний план майбутніх будов на ділянці, який включає в себе прописані розміри і габарити будівель, відстані від однієї будівлі до іншої, а також до чужих володінь.

 4. Письмова згода співвласників ділянки (якщо такі є).

Представники комісії оцінюють, чи потрібно узаконювати дачний будиночок і виносять позитивну або негативну відповідь. Можуть відмовити у разі, якщо бракує якогось документа або ескізний план не відповідає нормам та стандартам, визначеним у законодавстві.

Затверджений паспорт реєструють в єдиній базі і присвоюють йому індивідуальний номер. Видається два примірники документів, один з яких надсилається у руки власника ділянки. До паспорту додається пам'ятка, в якій докладно написано, за яким вимогою повинні проводитися будівельні роботи і також інформація про те, які дачні будиночки підлягають реєстрації у подальшому.

Після зведення будівель необхідно звернутися в БТІ, щоб вони видали технічний паспорт. Для БТІ необхідно зібрати такі документи:

 • паспорт та ІПН;

 • папери, що підтверджують право власності;

 • ескізний план.

Громадяни України, які стають власниками земельних ділянок, часто цікавляться, які дачні будиночки треба реєструвати на території, яка дісталася в спадщину і вже має будови. У законодавчій базі прописано, що всі будинки, побудовані до 5 серпня 1992 року, будуть реєструватися за спрощеною формою з мінімальним пакетом документів, що додаються. Також важливо, щоб кооператив або дачне товариство були чинними на сьогоднішній день.

Інші статті